Lwów trzydniowy

Home / Lwów trzydniowy

Lwów to miasto, w którym na każdym kroku natknąć się można na ślady dawnej polskości, a język polski w swej szczególnej odmianie, jaką jest gwara lwowska, jest wciąż w powszechnym użyciu. W przeszłości w mieście tym mieszkało wielu wybitnych Polaków, takich jak Maria Konopnicka, Gabriela Zapolska, Adam Grottger. O tym, że znamy slogan „Nie ma jak Lwów” jest wciąż aktualny przekonują liczne rzesze naszych rodaków pragnących odwiedzić miejsce znane dotąd tylko z podręczników historii.

LWÓW TRZYDNIOWY (Z WYCIECZKĄ TRASĄ ZAMKÓW „ZŁOTEJ PODKOWY”) I CZTERODNIOWY

Dzień pierwszy:

Przyjazd do Lwowa. We Lwowie panoramiczny przejazd uliczkami miasta, m.in.: dworzec kolejowy, kościół św. Elżbiety, Ossolineum, kasyno szlacheckie, Pałac Potockich. Obiad na starówce i zwiedzanie jej największych zabytków: min. katedry łacińskiej i ormiańskiej, Kaplicy Boimów, spacer Wałami Hetmańskimi do pomnika A. Mickiewicza.
Czas wolny przy wernisażu na zakup pamiątek . Przejazd do hotelu, czas na krótki odpoczynek i wieczorny bankiet z muzyką.

Dzień drugi:

Po śniadaniu wyjazd na trasę Złotej Podkowy Lwowskiej: Olesko (zamek i miejsce urodzenia króla Jana III Sobieskiego), Podhorce (zamek Koniecpolskich, Rzewuskich i Sanguszków) i Złoczów (Pałac Wielki i Chiński w kompleksie zamkowym Jana III Sobieskiego).
Powrót do hotelu na obiadokolację, czas na przebranie się w stroje wyjściowe (30 minut), przejazd do opery na spektakl. Powrót do hotelu, nocleg.

Dzień trzeci:

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i wyjazd na wycieczkę, spacer na wzgórze Wysokiego Zamku, na dawny Kopiec Unii Lubelskiej. Przejazd urokliwymi uliczkami na Łyczaków- Kościół św. Antoniego, zwiedzanie Cmentarza Łyczakowskiego, chwila zadumy na Cmentarzu Orląt Lwowskich.
Wyjazd w drogę powrotną.

(Dodatkowy, czwarty dzień)

Po zapadnięciu zmroku wyjazd na 2-godzinną wycieczkę „Lwów nocą”, połączoną ze zwiedzaniem lwowskich knajpek i kawiarenek (z degustacją lokalnych nalewek i przystawek). Powrót do hotelu, nocleg.Po śniadaniu wykwaterowanie z lwowskiego hotelu. Przejazd przez Rudki- zwiedzanie kościoła, w którym pochowany jest Aleksander Fredro. Sambor- kościół farny, kościół pojezuicki, rynek, cerkiew z cudowną ikoną. Przejazd „najpiękniejszą linią kolejową północnych Karpat” (jak pisał M. Orłowicz) na trasie Sianki- Wołosianka, trasą 18 km, przez 6 tuneli i 27 wiaduktów. Przejazd przez Starą Sól i Chyrów, obok słynnego konwiktu ojców jezuitów. Przekroczenie granicy w Krościenku. Zakwaterowanie w bieszczadzkim hotelu, obiadokolacja, nocleg.